با این خوراکی ها جوان بمانید

انسان ها همواره به دنبال راه و روش ها مختلف بوده اند تا بتوانند از پیر شدن جلوگیری کنند و همواره جوان بمانند.
آزمایشات نشان داده اگر انسان از غذاها و خوراکی هایی که خاصیت ضد پیری دارند استفاده کند تا حد زیادی می توانند از پیری جلوگیری کنند و مدت زمان بیشتری جوان بمانند. این خوراکی ها معمولا با دور نگهداشتن بدن از بیماری های دوران پیری مانند بیماری های قلبی، دیابت، پوکی استخوان، فرد را جوان و شاداب نگه می دارد.

آووکادو
روغن موجود در آووکادو پوست را سفت و مرطوب می کند. این میوه سرشار از اسیدهای چرب اشباع شده و مناسب سیستم قلبی و عروقی است.

توت
انواع توت ها حاوی ترکیباتی هستند که از التهاب می کاهد و همچنین باعث آزاد شدن کلاژن در پوست شده و باعث می شود تا پوست صاف و سفتی داشته باشید.

گردو
این خوراکی خوشمزه، دارای مقدار زیادی اسید چرب امگا 3  است که در برابر بیماری های قلبی شما را محفوظ نگه می دارد و در عین حال قدرت استخوان ها را افزایش می دهد .اگزمای پوستی را برطرف کرده و با آسم هم مقابله می کند. و البته برای سیستم هاضمه هم بسیار مفید است.

شکلات تیره
شکلات تیره گردش خون در بدن را بهتر می کند و توانایی پوست را در مرطوب ماندن، بالا می برد و جلوی چروک شدن پوست را می گیرد و ظاهری جوان تر به فرد می دهد.

غلات سبوس دار و گندم کامل
غلات سبوس دار و گندم کامل برای حفظ عملکرد طبیعی پوست و رشد دوباره سلول های جدید مفیدند. غلات سبوس دار به حفظ سطح گلوکز خون کمک می کنند.از طرفی گندم کامل حاوی فیبر، مواد معدنی، ویتامین B و سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند شروع علایم پیری مانند بیماری های قلبی و عروقی را بکاهد و از ابتلا به سرطان بکاهد.همچنین به دلیل نرخ پایین هضم شان، از بیماری هایی مانند دیابت و فشار خون بالا پیشگیری می کنند.

لوبیا
تحقیقات نشان داده است که لوبیا غذایی عالی برای قلب است و هرچه بیشتر لوبیا مصرف کنید، قلب سالم تری خواهید داشت.لوبیا، منبعی عالی از پروتئین های کم چربی و فیبر هستند و می توانند کلسترول خون را پایین بیاورند.

ماهی
غذاهای دریایی به ویژه ماهی های چرب مانند قزل آلا، حاوی اسیدهای امگا3 بوده که حافظه را بهبود می بخشند و عملکرد مغز را افزایش می دهند و اثرات ضد التهابی خوبی دارند.همچنین برای درمان یبوست مناسب هستند.

روغن زیتون
 روغن زیتون حاوی چربی های تک اشباع نشده هستند. این نوع چربی ها برای قلب و بدن بسیار مفیدند و خواص ضدپیری دارند.

چغندر
برای درمان کسالت، خستگی و بی حالی یکی از بهترین روش ها مصرف کلم بروکلی یا چغندر می باشد زیرا این خوراکی ها تمام سموم بدن را از بین می برند.