بهترین روش ها برای افزایش اعتماد به نفس

برخی از افراد اعتماد به نفس کمی در خود دارند و بخاطر همین گاهی اوقات دچار مشکلاتی در جامعه می شوند. ولی اصلا جای نگرانی وجود ندارد چون می توانید با انجام برخی از راه ها به سادگی اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. 
.
🔸هدف گذاری کنید و بعد آن را دنبال کنید
این یکی از مهم‌ترین و موثر‌ترین راه‌های ایجاد اعتماد به نفس دائم است. وقتی تصمیم می‌گیرید کاری انجام دهید و از آن عقب نمی‌کشید و آن را پیش می‌برید، خودتان را به خودتان ثابت می‌کنید.
.
🔸ورزش کنید
ورزش منظم و همیشگی سطح انرژی شما را بالا می‌برد و مواد شیمیایی مختلفی تولید می‌کند که حالت مثبت تری به شما می‌دهد. به نظر می‌رسد ورزش به طور خودکار اعتماد به نفس افراد را بالا می‌برد .
.
🔸تا زمانی که اعتماد به نفس پیدا نکرده‌اید وانمود کنید که دارید
اگر احساس اعتماد به نفس نمی‌کنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و توانایی‌هایتان کاملاً مطمئن هستید و طبق آن رفتار کنید. خیلی زود می‌بینید که احساس اعتماد به نفس می‌کنید، اعتماد به نفس واقعی.
.
🔸از محیط تان استفاده کنید
یک راه موثر برای تغییر خودتان این است که محیطتان را برحسب آن کسی که دوست دارید باشید، تغییر دهید. اگر می‌خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، زندگینامه‌های افراد بااعتمادبه نفس را مطالعه کنید. 
.
🔸مهارت‌های اجتماعی تان را تقویت کنید
روابط یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زندگی ماست و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر فردی باید یاد بگیرد. 

🔸در ضمن این سه نکته کلیدی را هم فراموش نکنید:
الف) مثبت بیندیشید.
ب) خودتان را با خودتان مقایسه کنید، نه با دیگران
ج) خودتان را دوست بدارید.